[Сайт села Надрічне]

Форма входу

Меню сайту

Categories
Церква. Духовність [28]
Школа [71]
Історія [36]
Бібліотека [24]
Футбол. ФК "Надрічне" [260]
Сільський клуб [26]
Дитячий садок [12]
Сайт села [10]
Спорт [5]
Демографія [19]
Сільська рада [19]
Вибори [22]
Інфраструктура. Благоустрій [26]
Свята. Традиції [18]
Митрополит Литвинович [18]
Закордон. Діаспора [4]
Творчість [14]
Медицина. Фельдшерський пункт [2]
Василь Савчук [9]
Созонт Дидик [2]
Василь Кіналь [3]
Василь Стефанів [1]

1 2 3 ... 95 96 Вперед

Відвідавши "Дзвони Лемківщини 2017" моє фото потрапило в газету "RIA плюс" ) 
Допис користувача Marija Cherynda в соціальній мережі facebook 

З нагоди наближення 1-го вересня, в рамках акції "Шкільний ранець", завдяки благодійній допомозі працівників Управління Держпродспоживслужби в Бережанському районі, в.о. начальник управління А.М. Гудзиляк спільно із керівником Бережанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.І Кукурудзою здійснили візит в сім’ю Фортуни Ганни, яка зареєстрована та проживає у с. Надрічне Бережанського району. Дана сім’я перебуває у складних життєвих обставинах та знаходиться на соціальному супроводі центру. 
Дітям, які виховуються в даній сім'ї вручено все необхідне шкільне та канцелярське приладдя (зошити, олівці, ручки, фарби, пластилін та ін.).


Вже за доброю традицією в серпневу неділю відбувся День села Надрічне. В 2017-ому це щорічне, організоване Надрічнянською сільською радою, народне свято на славу вдалося 13 серпня.
Безумовно програма святкових заходів об’єднала в собі як кращі зразки двох попередніх таких подій, як й низку новинок.
Біля фігури Матері Божої в центрі села відбулась духовна частина свята. Діти та молодь прийшла з храму з хоругвами. Отець Ігор СОРОКОУМ, якому підспівував церковний хор, відслужив урочистий молебень та благословив свято. Надрічнянський сільський голова привітав усіх присутніх словами «Доброго Дня села, Громадо Надрічного!» та побажав кожному стати знаковою частинкою загальної святкової радості, щастя та позитиву.
Людський натовп плавно переміщався на територію перед адмінбудинком. З два-три десятки хвилин тривали приємні клопоти: прибуття організаторів спортивно-розважальної частини, контрольне налаштування та інвентарю обладнання...
Але і в цей час вирувало святкове життя.
Жіночий церковний хор виконував традиційні місцеві піснеспіви.
На великому екрані показували відеохроніку життя Надрічного. Транслятор Михайло МАЛАНЧУК, тонко відчуваючи настрої глядачів, пропонував найрізноманітніші живі кадри: уривки релігійних дійств, шкільних подій, дитячих пустощів, футбольних матчів.
Кожен охочий мав нагоду зробити світлини про цей день на тлі величезних святкових банерів.
А оператор народного дійства Сергій ЛЮШНЯК витончено й вправно ловив найцікавіші фото- та відео моменти Дня села.
З потужних динаміків залунали записи української музики…
Працівниками Бережанського районного центру соціальних служб для молоді та Служби у справах дітей Бережанської районної державної адміністрації Світланою ЗВІРИШИН, Олесею ОЛЕКСИШИН-ШКІЛЬНОЮ та Анною КІЯК проведено конкурс малюнка та ігротеку для дітей. Щаслива дітвора, що брала участь в акції отримала солодкі презенти від організаторів свята.
З великим ентузіазмом молоді і старі ринули до столів з шашками. На кожній з дощок панували щирі емоції та холодний розум. Адже кожен хотів вишукано перевершити в майстерності свого друга/опонента. Особливо почесно було помірятися силами на 64 клітинках з лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів з шахо-шашкових етюдів Романом ЯНКОМ.
Звісно багатодесятилітню традицію – в неділю та святкові дні грати в доміно – затяті місцеві чоловіки теж не порушили.
Дітвора раз-по-раз оточувала зону тернопільських атракціонів: стрибала на батутах, ласувала солодкою ватою, каталась на машинках. Неабиякою популярністю користувався й боді-арт: милі личка враз набували творчої святкової неповторності. Повітряні кульки, маски, накладні ріжки й інші дрібнички від торговців, що прибули на свято з далекої Полтавщини швидко та масово отримували нових щасливих власників. Не проходили й повз книги від бережанського магазину «НеФормат».
Весело й гамірно було міні-футбольному майданчику. Ще напередодні на цьому місці росли дикі трави й навіть будяки, але впродовж передсвяткової суботи стараннями активних школярів там буквально виросла арена. Всесильними будівничими об’єкта були Іван САВЧУК, Віталій ПУДЛО, Руслан КОСОВАН, Віталій КОРОЛИШИН, Андрій МАТЕВОЩУК, Андрій МИЩИШИН, Назарій ОБЕРСЬКИЙ, Ігор КОВАЛЬЧУК, Володимир МУЗИЧКА, Арсен НЕДІЛЬСЬКИЙ, Ігор й Тарас РИБІЇ,… Більше того, вони зводячи майданчик ще радо допомагали з благоустроєм всієї території свята!
Тому проведені головою Бережанською районною федерацією футболу Степаном ЖЕРЕБЕЦЬКИМ та вчителем фізичної культури Віктором ПОДОЛЯКОМ новомодні змагання з міні-футболу «а-ля Неймар» апріорі викликали в публіки значний ажіотаж.
Формат турніру передбачав участь п’яти гравців з кожної команди. Голкіпера тут немає, тому захищати ворота може кожен з гравців команди, але при цьому жоден з них не може грати руками. Згідно з правил, кожна команда втрачає гравця після пропущеного голу. Матч тривав доти, поки останній гравець не залишить одну з команд. Якщо післ ... Читати далі »


РУСТИКАЛЬНИЙ БАНК, Цісарсько-королівський упривілейований селянський заклад кредитовий — банк, заснований греко-катол. митрополитом С.Литвиновичем, кн. К.Яблоновським, баронами-братами А. і М. Ромашкіними, галицьким політиком Ю.Лаврівським та львів. правником Г.Фрідом у Львові 1867. Після селянської реформи в Галичині, на Буковині та Закарпатті 1848 селянство переживало крайню нужду і все більше потрапляло в залежність від місц. лихварів та торговців. Під тиском соціально-екон. реалій тогочасного життя укр. еліта Галичини з деяким запізненням усвідомила необхідність створення банк. кредитних установ для селян.
Банк мав право видавати боргові листи і комунальні облігації, кредити на закупівлю збіжжя та госп. реманенту, купувати й продавати нерухомість, проводити парцеляційні операції великих земельних маєтків. Однак не лише прагнення оборонити народ у "часи свободи та нужди", а й інші, часто протилежні, цілком меркантильні інтереси керували засновниками перших кредитних установ. Характерними в діяльності Р.б. були розмежованість між пайовиками та клієнтами і екон. експлуатація населення. Власники повного паю, як правило, були людьми заможними і не претендували на кредит, тоді як більшість позичальників не мали в такому "кооперативі" паю (або, принаймні, повного паю), а значить, сплачували високі відсотки на позику, не отримуючи компенсації у вигляді дивідендів на паї. Виплата великих дивідендів своїм членам за рахунок надмірно високих відсотків на позички, безперечно, була експлуатацією зубожілого населення.
Невміння вести справи, недосвідченість, зловживання керівниками службовим становищем, відсутність фінансової й орг. допомоги з боку д-ви призвели до банкрутства Р.б. Це скомпроментувало деяких пред-ставників вищого галицького духовенства, які належали до Святоюрської партії русофілів (див. Святоюрці). Водночас розчарування у можливостях громад. закладів на деякий час відвернуло українців від самостійної праці на кооп. ниві й штовхнуло частину селян у лоно польс. кооп. руху. Визначний діяч укр. кооперації в Галичині Ю.Павликовський назвав цей етап найбільш жалюгідним у житті нашої кооперації.
Гелей С.Д.
Література:
Byjak F. Rożwoj gospodarczy Galicji (1772—1914). Lwów, 1917
Витанович І. Історія українського кооперативного руху. Нью-Йорк, 1964
Бабенко С., Галюк В., Гелей С. та ін. Історія кооперативного руху. Львів, 1995Футбол після Виконкому!!!
15 серпня відбулось Розширене засідання Виконкому БРФФ з представниками команд, що грають в чемпіонаті району.
Було вирішено:
- розпочати ІІ коло змагань 27 серпня;
- молодих футболістів (1999р.н. і молодших), що є народженими або зареєстрованими в Бережанському районі і виступатимуть за ФК "Бережани" в чемпіонаті області, не вважати легіонерами;
- фінал Кубка району відбудеться 24 серпня на міському стадіоні і розпочнеться о 12.00;
- календар матчів ІІ кола (в зв'язку із зменшенням кількості команд через зняття з чемпіонату) скласти шляхом повторного жеребкування відповідно до витягнення "жеребків" з номерами команд для складання календаря (КАЛЕНДАР змагань публікуємо ТУТ); 
- дозаявку на ІІ коло провести з 24 по 26 серпня.
Роман Михайлович ЯНКО 
ЗАНЕСЛО В СЕЛО 
Надзвичайно цікаве село…
(Куди мене занесло) 
Як зоветься – не скажу, 
Та про нього – розкажу. 

Багате село! 
(Куди мене занесло) 
Люди тут заможні і трудящі, 
Нема ніяких тут ледащо. 
І не негри, а українці блідолиці 
Звели «отакенні» кам’яниці! 

Привітне село! 
(Куди мене занесло) 
І у кожній отут хаті, 
Де живуть оті багаті 
Будеш ти і гостем й другом 
І захистять від наруги. 
Коли зрідка завітаю 
Упізнають, привітають… 
І як буду жив-здоров, 
То приїду сюди знову. 

Веселе село!
(Куди мене занесло)
В клубі рок-метал лунає,
Молодь в танці зажигає,
На весіллях також танці
Завершають тільки вранці.
Ну а хори як лунають?
І веселої й сумної
І такої і сякої
Й колискові заспівають!
І на День Села з усюд
Поспішає всякий люд:
Діти, молодь, бабці й діди,
Спробуй вдома тут всиди!

Спортивне село!
(Куди мене занесло)
Тут і канати тягають,
І як біжиш – обганяють,
І голи забивають
І шашки над дошкою літають
І прижився тут давно,
Такий спорт – як доміно!

Красиве село!
(Куди мене занесло)
А у літку тут – розмай!
Попадаєм як у рай!
Пошуруєш за грибом.
А як вишні зацвітуть,
Так красиво – що аж жуть!

Величне село!
(Куди мене занесло)
Хто не знає, як зветься воно?
Буде жити воно – вічно!
Знаю й крикну – це Над-річ-не!

Отаке воно село
(Куди мене занесло)
Так запам’ятайте ви від нині:
Слава – Надрічному! Слава – Україні!

[Вперше публічно прочитано Автором 13 серпня 2017 року на Дні села Надрічне]


1-10 11-20 21-30 ... 941-950 951-957

Calendar
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Повна версія сайту