НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA

Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопкаСтатистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування

Вітаю Вас, Гість · RSS 02 Грудня 2021, 04:21

Головна » 2012 » Серпень » 14 » З поля на тік - зерна потік
10:31
   З поля на тік - зерна потік

Станом на 7 серпня обмолочено озиму пшеницю на площі 3150 га, що становить 97 % до площі збирання, яру – на площ 105 га (70 %).Озимий та ярий ячмінь обмолочено повністю – 614 та 118 га відповідно.
Овес обмолочено на площі 140 га (66 %).
Озимий ріпак зібрано на площі 1249 га (97 % до площі збирання).
З інформації управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Жнива – всім роботам голова. Чи не тому 7 серпня, як і попередні дні, для хліборобів району було вкрай наповнене традиційними трудовими буднями і… спекою, яка, утім, не могла знизити темпи робіт. Ось чому лани господарств "Урманське", "Кро­на", очільниками яких є брати Василь та Степан Лещуки, вражали швидкою переміною краєвидів: де недавно гордо "пливли" морем колосся потужні комбайни, визирали з-за стерні стебельця конюшини, а онде трактори "перемалювали" лани лущенням стерні, оранкою.

...В урочищі Жабокраки, де жниварі ПОП "Урманське" уже зібрали врожай озимої пшениці, заготовляли грубі ко­рми для зимово-стійлового утримання ВРХ. Трактором МТЗ-82 у причепі з тюкувальним агрегатом "Форшріт" уміло керував Ярослав Німко. Не мар­нує механізатор погожих годин, а тому вся солома вчасно тюкується. Відти­нок шляху поле - кормовий двір - у хорошому ритмі. Саме під наванта­женням був трактор з причепом, за кермом якого Василь Когут. А он з польової дороги до кормозаготівельників повернув автомобіль Іван Чайковський.
– Якнайефективніше хочемо вико­ристати погожі дні, - каже директор господарства Василь Лещук, – а тому хоч і впоралися зі збором врожаю на 210 гектарах озимих пшениці та ячме­ню, не знижуватимемо темпів і на об­молоті площ вівса. Досить хороші його види на врожай на усіх сорока гекта­рах. Фінальним акордом жнив у нас буде обмолот площ бобів, вики, які виростили на 60 гектарах.
Найкраще зародила озима пше­ниця сорту Ларс. З кожного її гектара одержали по 40 центнерів намолоту в цьому урочищі. Чому воно називається Жабокраки - залишається загадкою, але саме тут гуртуються лелеки перед вирієм, – додає керівник.
Лелек в ті хвилини на полі ми не побачили, але здалеку, на іншому масиві, подібний до птаха, "ходив" трак­тор. То механізатор Богдан Курляк лу­щенням стерні готував площу під май­бутній засів. Дорогою до жниварів ми бачили добре зоране поле. Це теж йо­го робота. "Старанний, трактор Т-150, ґрунтообробне знаряддя завжди у нього справні, відрегульовані", - почули на адресу механізатора. Його мета якнайкраще підготувати площі під сівбу 130 гектарів ріпаку, 230 - озимих пше­ниці та ячменю.
Лишається "Урманське" і жнивним лідером Василем Жачком. Понад чверть віку виводить він комбайн на загінку – і завжди з відрадними ре­зультатами.
...Урочище За лісом зустріло нас красою   дбало   вирощеного   вівса і... потужним гомоном комбайна "CLAAS-100", який вправно вів від загінки до загінки Іван Фурдига. Урманці поважають його за старанність.
Край поля чекав на намолот авто­мобіль, за кермом якого був Богдан Дидик, який по-особливому дбає, аби комбайни не простоювали з повними бункерами, бо має чималий водійський досвід: з 1988 року, зразу ж після армії, – за кермом автомобіля у цьому господарстві.
Хороший трудовий ритм жнивного поля передався і токові. Тут, аби уро­чища Шнури, Облоги, Горб та інші знову радували врожаями, добре під­готовлено для осіннього засіву 68 тонн насіння пшениці та ячменю.
На завершенні жнива і в ТОВ "Кро­на".
– До кінця тижня матимемо "квітку" на збиранні врожаю зернових, – ді­литься радістю керівник господарства Степан Лещук, коли ми під'їхали до поля, де працювали комбайни.
Аби залишилася пам'ятка про ці спекотні жнива, допоки розвантажу­ється бункер, вирішили стати до зниж­ки комбайнер Богдан Болюх, його по­мічник Василь Мищишин, директор господарства Степан Лещук, водій Василь Савчук.
Добре у господарстві зародила озима пшениця сорту Крижинка. "Це нами впродовж років перевірений сорт", – занотував зі слів надрічнянців. Понад 35 центнерів з гектара – такий мають її намолот.
Поодаль жнивував ще один ком­байн. Це – надрічнянська підмога, її сумлінно надають Володимир Смачило, Іван Тибінь.
Не менш радувало, що хлібороби один урожай збирають, а про інший, майбутній, так само дбають. В урочищі Бишківська гора трактором Т-150 проводив культивацію площі під якнай­швидший засів Володимир Оберський, а в урочищі До дуброви дискували стерню, орали механізатори Михайло Мищишин, Михайло Баран.
Відрадно, що хорошим попередни­ком під "свіжий" засів буде 95-гектар-на площа, на якій виростили зелений горошок. До речі, його зразу ж закон­сервували на місцевому заводі. Кіль­кість площ під озимі зернові надрічнянці вирішили зменшити, а такий же збір урожаю - забезпечити покращен­ням технології їх вирощування.
...Токове господарство захопило нашу увагу "горами" свіжого намоло­ту. Аби оперативно дати лад зібрано­му врожаєві, тут організовано двозмін­ну роботу. Біля зерна саме поралися Галина Запотічна, її син ГалинаРо­ман, Галина Стельмах, Стефанія Шайда. Злагоджену роботу токових меха­нізмів п'ятий сезон тут забезпечує Іван Яцишин. Уже готове для зберігання зерно зразу ж транспортує до комори трактором Т-16 Михайло Тучапський.
Словом, і в ПОП "Урманське", і в ТОВ "Крона" спільний "почерк" жнив - господарське вболівання за долю вирощеного урожаю.
Спільний тому, що Василя і Степа­на Лещуків, керівників цих госпо­дарств, єднає працьовитий рід.

Омелян ВАСИЛЬЧЕНКО

"Бережанське віче". - № 32. - 10 серпня 2012
 
Переглядів: 1446 | Додав: NADRICHNE | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar


Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2021   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA