НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA
Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопкаСтатистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування
200

Вітаю Вас, Гість · RSS 19 Лютого 2018, 06:46

Головна » Архів матеріалів

12 січня 1993 року голова Бережанської районної Ради народних депутатів Іван ГОЛОВАЦЬКИЙ підписав Розпорядження № 3, яким зобов'язав "Cкликати першу сесію Надрічнянської сільської Ради народних депутатів ХХІ скликання 21 січня 1993 року в приміщенні народного дому села Надрічне о 16 годині".
 
Категорія: Сільська рада | Перегляди: 45 | Автор: NADRICHNE | Дата: 21 Січня 2018 | Коментарі: (0)В 2018 році шопку вперше встановлено в центрі Надрічного.


 *** 
Шо́пка (також різдвяний верте́п, верте́пна скри́ня; італ. Presepe) — різновид вертепу, переважно макет, що зображає вифлеємську стайню, в ніч Різдва Христового. Може бути виконана як у мініатюрі, так і у великих розмірах. Обов'язковими елементами є фігури Ісуса Христа, Матері Божої та святого Йосипа; залежно від варіацій, в шопці можуть також бути пастушки, скотина, три царі чи інші персонажі. Інколи встановлюють живі шопки, в яких замість фігур беруть участь живі люди і звірі. Встановлення шопок є однією з найпопулярніших різдвяних традицій в Європі та Північній Америці.
За легендою, традиція встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував із благословення папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу. Уже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах; з Італії цю традицію перенесли й на всю Європу, а звідти — в країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передовсім у західних областях, де традиції їх встановлення успадкувалися від багаторічної приналежності до Польщі.
Шопки можуть значно видозмінюватися. Це стосується як і матеріалу, з якого виготовлені фігури, так і від самого набору фігур. Серед Святого Сімейства можуть зображати відомих політиків чи культурних діячів; персонажі можуть бути зображені в національному одязі чи набувати національних рис обличчя.
У США проти традиції встановлення різдвяних шопок в офіційних установах, школах та лікарнях викликають непоодинокі суперечки. Противники цих традицій неодноразово через суд намагалися добитися заборони на встановлення шопок, мотивуючи це тим, що вони суперечать принципам відмежування держави і релігії та свободи віросповідань.
Найвідоміші різдвяні фігури в Італії виготовляють з ялини скульптори і пильщики з містечка Тезеро, що розташоване високо в Альпах. Ця традиція має багатовікову історію. Уперше за межами містечка основні фігури — Святого Сімейства і волхвів — були установлені святим Вікентієм Паллотті у римському храмі Сант Андреа делла Валле 1842 року. У ХХ ст. фігури з Тезеро стали привозити до Ватикану.
Традицію встановлення шопок на П'яцца Сан П'єтро у Ватикані перед різдвяною ялинкою започаткував Папа Римський Іоанн Павло ІІ 1982 року. Відповідальним за дизайн шопок є відділ проектів Губернаторства Ватикану. Церемонія відкриття щороку відбувається 24 грудня. Цьому передує процедура благословення у Залі Павла VI, де проходять зимові папські аудієнції.
2006 року на правах оренди були виставлені 17 фігурок із Тезеро. Серед фігурок були представлені селяни, флейтист, волинщик і пастух Тітаока із ягнятком, що є типовим персонажем у регіоні Тренто на півночі Італії .
2007 року сцена народження Христа була вміщена у стилізований будинок Йосипа у Назареті, а не Вифлеємі. За поясненням офіційних осіб, шопку виконали у стилі фламандської школи XVI ст. Нетипова шопка сприяла певному творчому пошуку напередодні Різдва в інших італійських містах. Так, у Неаполі перед яслами серед пастухів з'явились фігури Елвіса Преслі і Прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі.
2012 року декорація складалась із трьох частин: центральна присвячена народженню Христа, а бічні — Благовіщенню і принесенню Ісуса до храму. Для шопки традиційно використали фігури з храму Сант Андреа делла Валле, а для сцени Благовіщення — фігури ангелів, привезених з мексиканського штату Пуебла.
Категорія: Церква. Духовність | Перегляди: 119 | Автор: NADRICHNE | Дата: 19 Січня 2018 | Коментарі: (0)Всеукраїнський конкурс «Учитель року 2018»
16 січня 2018 року на базі ДПТНЗ «Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі» проведено у номінаціях: «Українська мова і література», «Німецька мова», «Фізика» і «Фізична культура», в якому взяли участь 8 викладачів закладів професійної освіти.
Колектив художньої самодіяльності ДПТНЗ «Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі» привітав учасників конкурсу колядками та віншуванням.
Конкурс відкрила директор НМЦ ПТО у Тернопільській області Л.Л. Гордійчук.
Фінальний етап конкурсу включав тестування з фахової майстерності, практичну роботу, фрагмент уроку, навчальний проект та методичний практикум.
Представлені на конкурс матеріали, проведені уроки засвідчили високий рівень фахової підготовки викладачів, знання сучасних технологій навчання.
Викладачі показали глибоку обізнаність із сучасними досягненнями психолого-педагогічної науки у галузі дидактики, методики викладання відповідних предметів, виявили розуміння головної мети освіти, показали високий професійний рівень, вміння творчо реалізувати як традиційні форми і методи навчання, так і новітні освітні технології.
За рішенням фахового журі, переможцями конкурсу визнані викладачі:
• Пашковська Зоряна Романівна, викладач української мови і літератури, ДНЗ «Тернопільський центр ПТО».
Третьяченко Марія Степанівна, викладач німецької мови, ДНЗ «Тернопільський центр ПТО».
• Обізюк Зіновія Григорівна, викладач фізики, ДНЗ «Вищнівецький ПЛ»
• Бляха Тетяна Володимирівна, викладач фізичної культури, ДПТНЗ «Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі»

Вітаємо переможців та учасників конкурсу! Бажаємо творчих успіхів і подальших професійних здобутків.


***
Двоє наших викладачів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2018» - і стали переможцями!
16 січня 2018 року на базі ДПТНЗ «Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі» пройшов обласний фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2018» серед викладачів ПТНЗ у номінаціях: «Українська мова і література», «Німецька мова», «Фізика» і «Фізична культура», в якому взяли участь 8 викладачів закладів професійної освіти, серед яких наші викладачі Третьяченко Марія Степанівна та Пашковська Зоряна Романівна.
Компетентне журі попередньо розглянуло представлені на конкурс матеріали, родзинки власного досвіду викладачів.
Фінальний етап конкурсу включав тестування з фахової майстерності, практичну роботу, фрагмент уроку, навчальний проект та методичний практикум.
За рішенням фахового журі, переможцями конкурсу у номінації «Німецька мова» визнано викладача ДНЗ «Тернопільський центр ПТО» Третьяченко Марію Степанівну, а у номінації «Українська мова і література» -  викладача ДНЗ «Тернопільський центр ПТО» Пашковську Зоряну Романівну.
Вітаємо переможців! Бажаємо творчих успіхів і подальших професійних здобутків.
Категорія: | Перегляди: 119 | Автор: NADRICHNE | Дата: 17 Січня 2018 | Коментарі: (0)Газета "Свобода" /Джерзі-Ситі, США/. - Ч. 4. Рік XLV. - 06 січня 1937 року. - С. 3.
Категорія: Історія | Перегляди: 33 | Автор: NADRICHNE | Дата: 15 Січня 2018 | Коментарі: (0)


«Інформаційно ця кампанія вдалася. Однак якихось дипломатичних заходів чи тиску заходу на Радянський Союз не було», – зауважує кандидат історичних наук Василь СТЕФАНІВ у випуску програми "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" присвяченій Голодомору та теракту проти поважнового представника СРСР у Львові Андрія Майлова. 
Відеокоментар нашого земляка дивіться з починаючи з 24:35.
 

 ***
Через дипвідносини із СРСР найвпливовіші держави світу мовчали про Голодомор
У 1933 році, попри розголос у європейській пресі, керівники найвпливовіших держав – США, Франції та Англії – заплющували очі на страшний голод, який знищував населення Великої України. Навіть на засіданні Ліги Націй із 14 держав ідею надання допомоги українцям підтримало лише чотири країни. Відтак, аби привернути увагу світової спільноти, українські націоналісти наважаються на відчайдушний вчинок – теракт проти поважного представника СРСР у Львові – Андрія Майлова.
Про це йдеться у випуску «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK).
Коли в 1933 році львів‘яни дізнались про страшний голод по той бік Збруча, Громадський комітет порятунку України вирішує допомогти землякам. Відтак, у всіх повітах та навіть закордоном створюються спеціальні філії, яким вдалось зібрати чимало коштів. Однак до адресатів допомога так і не надійшла. 
«Збирали масу продовольства, яке везли потягами, але усе зупиняли ще на кордоні. Та навіть ті продукти, які таки доходили до Союзу, населення все одно не отримувало. Це все збіжжя гнило, кошти ж переслати було дуже важко», – розповідає Галина Сварник.
Тим часом у галицьких та європейських газетах дедалі частіше з’являлися матеріали про Голодомор на Великій Україні. Однак, попри розголос, сам Радянський Союз трагедії не визнавав, а уряди впливових країн вперто продовжували мовчати – ніхто не хотів розривати дипломатичні стосунки із СРСР.
Та коли до Громадського комітету приєдналася депутатка польського сейму і очільниця Союзу Українок Мілена Рудницька, проблема Голодомору набула міжнародного розголосу.
«Вони дали заклик жінкам всього світу пробудити свідомість своїх чоловіків, які займають великі посади при урядах», – зазначає кандидат історичних наук Мирослава Дядюк.
Акція увінчалась успіхом. Обговорення голоду в Україні особисто зініціював президента Ліги Націй – тодішній прем’єр-міністр Норвегії Йоган Людвіґ Мовінкель. Вже 29 вересня 1933 року факти Голодомору потрапили на порядок денний сесії цієї міжнародної організації. Однак із чотирнадцяти держав надання допомоги Україні підтримало лише чотири: Німеччина, Італія, Ірландія та Норвегія. Тож Йоган Мовінкель особисто передав справу про голод в Україні до Міжнародного комітету «Червоний Хрест».
«Та як міг діяти «Червоний Хрест», коли радянський уряд не визнавав Голодомору? Як ця допомога могла надійти?», – наголошує доктор історичних наук Василь Марочко.       
Тож петиції, декларації і навіть засідання Ліги Націй не дали ефективного результату. Скупі повідомлення про те, що від голоду в Україні щодня гине майже 25 тисяч осіб, губляться або спотворюються у світових інформаційних потоках. Тож українські націоналісти вирішують: лише скандал світового масштабу може привернути увагу до трагедії. Відтак вони організовують гучний теракт проти радянського віце-консула у Львові Михайла Голуба, як представника СРСР на західноукраїнських землях. Мовляв, таким чином вдасться привернути увагу Заходу до ... Читати далі »
Категорія: Василь Стефанів | Перегляди: 56 | Автор: NADRICHNE | Дата: 13 Січня 2018 | Коментарі: (0)Марія МИЩИШИН у складі команди Бережанської дитячо-юнацької спортивної школи стала чемпіонкою Тернопільської області з футзалу серед дівчат 2003-2004 років народження.

Фото з сторінки користувача Леся Мищишин в соціальній мережі facebook
***
11 січня 2018 року в приміщенні ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут» відбувся чемпіонат області з футзалу серед дівчат 2003-2004 р.н. Участь у заході взяли 5 команд. Перемогу здобули:
1 місце – команда ДЮСШ м. Бережани;
2 місце – команда м. Тернополя;
3 місце – команда ДЮСШ м. Шумськ.
Команда вихованців Бережанської ДЮСШ з однаковим рахунком 10:0 перемогла ровесників з Кременецької та Шумської ДЮСШ; у напруженій грі за І місце (рахунок 2:0) здобула перемогу над командою м. Тернополя. 
За бережанську команду (тренер Володимир Дуда) виступали: Зоряна Ткач (капітан), Юлія Мартинюк, Соломія Пришляк, Тетяна Силюк, Христина Кулеба, Софія Алієва, Марія Мищишин, Тетяна Когут, Ліана Мострянська, Анастасія Дмитрусь, Вікторія Івасіків, Анна Запоточна.
Грамоти, кубки і медалі переможцям змагань вручили міський голова міста Бережани Володимир Музичка спільно із заступниками міського голови Петром Адамовичем та Олегом Захарківим. Також Бережанській ДЮСШ було вручено спортивний інвентар
Вітаємо бережанську команду з перемогою! Пишаємося Вашими високими досягненнями. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, наполегливості та успіхів у зональних змаганнях чемпіонату України серед дівчат 2003-2004 р.н., які відбудуться в Тернополі впродовж 26-27 січня 2018 року.
Категорія: Спорт | Перегляди: 216 | Автор: NADRICHNE | Дата: 11 Січня 2018 | Коментарі: (0)


Віднедавна у найбільшій Інтернет-енциклопедії світу - "Вікіпедії - статті про Надрічне доступні не лише українською, російською, польською, румунською та китайською, але й .... себуано. 
Себуанська мова або себуано — мова австронезійської мовної родини, якою розмовляє понад 20 млн жителів Філіппін. Це друга в країні мова за кількістю людей, для яких вона рідна, хоча її не викладають у школах.
***
Nadrichne
Nadrichne (Pinulongang Ukranyano: Надрічне, Rinuso: Надречное) maoy lungsod sa Ukranya. Ang Nadrichne nahimutang sa lalawigan sa Ternopil's'ka Oblast', sa kasadpang bahin sa nasod, 400 km sa kasadpan sa ulohang dakbayan Kiev. Ang gitas-on sa Nadrichne mao ang 290 metros ibabaw sa dagat nga lebel, ug adunay 793 ka molupyo.
Ang yuta palibot sa Nadrichne kay kasagaran patag. Nadrichne nahimutang sa usa ka walog. Ang dapit palibot sa Nadrichne medyo hilabihan populasyon, uban sa 60 mga tawo kada kilometro kwadrado. Ang labing duol nga mas dako nga lungsod mao ang Berezhani, 9.5 km sa habagatan sa Nadrichne. Ang mga tanom sa palibot sa Nadrichne kay hapit tanan kaumahan.
Ang klima kay hemiboreal. Ang temperatura promedyo 7 °C. Ang labing mainit nga bulan mao Hulyo, sa 20 °C, ug ang labing bugnaw nga bulan mao Enero, sa -8 °C. Ang pag-ulan promedyo 990 milimetro matag tuig. Ang labing ulanon nga bulan mao Mayo, sa 134 milimetro sa ulan, ug ang labing uga nga bulan mao Nobiyembre, sa 44 milimetro sa ulan.

Стаття про Надрічне себуанською мовою доступна за адресою:
Категорія: | Перегляди: 36 | Автор: NADRICHNE | Дата: 08 Січня 2018 | Коментарі: (0)Районні змагання з волейболу серед ЗОШ І-ІІ ст. 
05 грудня 2017року в на базі Шибалинської ЗОШ І-ІІ ст. відбулися районні змагання з волейболу серед ЗОШ І-ІІ ст. у залік ХХІІ Спартакіади учнівської молоді Бережанщини. Змагання проходили в напруженій і цікавій боротьбі. У районних змаганнях чемпіоном району з волейболу стала команда Шибалинської ЗОШ І-ІІ ст.(вч.М. Бучак), друге місце - зайняла команда Надрічнянської ЗОШ І-ІІ ст. (вч. В.Подоляк), треті - школярі Тростянецької ЗОШ І-ІІ ст. (вч.В. Рубінець). Категорія: Школа | Перегляди: 78 | Автор: NADRICHNE | Дата: 02 Січня 2018 | Коментарі: (0)Святковий концерт присвячений Різдву Христовому, що відбувся у стінах нашої школи 29 грудня, підготували учні молодших класів та 6 клас, організатор - Миколишин Г.М. 


Категорія: Школа | Перегляди: 63 | Автор: NADRICHNE | Дата: 01 Січня 2018 | Коментарі: (0)Категорія: | Перегляди: 49 | Автор: NADRICHNE | Дата: 31 Грудня 2017 | Коментарі: (0)Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2018   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA