НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA

Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопкаСтатистика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування

Вітаю Вас, Гість · RSS 23 Липня 2019, 02:34

Головна » Архів новин


Церква святої Варвари у Відні, яку в 1775 році "Йосиф ІІ та Марія Терезія, самодержці Австрії, великодушно передали у власність конвікту, з метою підготовки молодих душпастирів візантійського обряду" служить духовно-символічним зв'язком між святим Йосафатом Кунцевичем та галицьким митрополитом Спиридоном Литвиновичем.
Адже в 1848 – 1857 роках священиком у церкві Св. Варвари в столиці Австро-Угорщини був Спиридон Литвинович, а в ХХ столітті у цьому храмі покоїлись мощі  Йосафата Кунцевича.

Перенесення мощей Св. Йосафата до Відня, у церкву Св. Варвари, сталося внаслідок певних релігійних та політичних подій. Тільки так міг врятувати цю реліквію від російської неволі та можливого осквернення львівський Архиєпископ, граф Андрей Шептицький (взимку 1915/16 років Львів був окупований російскою армією). Митрополит Андрей особисто домагається перевезення мощей Св. Йосафата з Польщі до Відня у 1915 році. З цієї нагоди імператриця Зіта передала дорогоцінні вдячні подарунки, а ерцгерцог Вільгельм, син ерцгерцога Карла Стефана – пектораль. Багато австрійців обдарували гріб з мощами Св. Йосафата дуже цінними дарами, просячи про заступництво, молячись за мир та закінчення війни. Серед цих подарунків був і один особливий дар – орден Золотого Руна, як знак тісного зв’язку з цісарською династією. На превеликий жаль всі ці дорогоцінні подарунки були викрадені в 1936 році.
Мощі Св. Йосафата довший час поко
їлися на головному престолі церкви Св. Варвари. Пізніше праворуч Іконостасу, було споруджено каплицю Св. Йосафата, у якій його мощі були відкритими для почитання до кінця Другої світової війни. Після закінчення Другої Світової Війни мощі Св. Йосафата було перенесено до Риму. Незначна частичка мощей зберігається у Кивоті на престолі каплиці Св. Йосафата де ми і нині можемо підносити наші молитви до цього найшанованішого святого українців-католиків.
З 1963 року, на прохання Блаженнішого Йосифа Сліпого, мощі святого покояться (в скляному саркофазі, одягнуті в літургічні ризи архиєпископа) у базиліці Св. Петра в Римі, в правому крилі під вівтарем Св. Василія Великого.


Більше про церкву Святої Варвари у Відні - австрійський осередок української духовності Ви можете дізнатись на сайті http://st-barbara-austria.org/

Категорія: | Перегляди: 513 | Автор: NADRICHNE | Дата: 25 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


Всім відомо, що величний кам'яний храм у селі Надрічне назвавний в пам'ять про святого Української греко-католицької церкви Йосафата.
І це зовсім невипаково. Адже активну участь в канонізації священномученика Йосафата Кунцевича в 1867 році взяв Митрополит Галицький - славний син села Дрищів - Спиридон Литвинович.
Між іншим, Святий Йосафат — це перший український святий, якого канонізувала Католицька Церква.

***
Кунцевич був непересічним душпастирем та талановитим проповідником, за що в скорому часі став ціллю противників Унії. 12 листопада 1623 року він був жорстоко вбитий в єпископській резиденції Вільна. Його тіло було протягнуто містом та втоплене в Двині. Однак, чудесним чином, тіло не тонуло у воді. На вимогу влади був він перенесений до катедри Вільна, а пізніше перезахоронений в катедрі Полоцька. Йосафат Кунцевич став національним символом та мучеником за Унію. В 1643 році він був беатифікований Папою Урбаном VIII і в 1867 році Папою Левом XIII канонізований. До цієї справи особливо спричинився митрополит Спиридон Литвинович, який був священиком у церкві Св. Варвари у Відні в 1848 – 1857 роках.

***
Канонізація бл. Йосафата відбулася на базі документів беатифікації, бо в бреве Урбана VIII було сказано, що до торжественної канонізації можна доступити коли-небудь. Ця нагода прийшла щойно з нагоди цих роковин святого апостола Петра і два роки перед початком Вселенського Собору Ватиканського Першого, який у 1870 р. торжественно проголосив науку Церкви про першенство й непомильне вчення Римського Архиєрея, – за що в 1623 р. Йосафат віддав своє найвище свідчення. Так увійшов Йосафат видимо в історію вселенської Церкви, як і в каталог її Святих. Про це появилася 6 липня 1867 р. окрема велика булля, підписана також усіма кардиналами, приявними в Римі. Літом 1867 р. відбулися в його честь канонізаційні торжества з церковними моліннями, богослужбами, проповідями й іншими громадськими торжествами в Римі й у Галичині. З українських владик взяли участь у канонізацінних торжествах галицький митрополит Спиридон Литвинович і Йосиф Сембратович та декілька священиків. Василіянський Чин гідно заступали ченці Ґротта-Ферратської обителі. У святкуваннях у липні 1867 р. в церкві св. Атанасія в Римі, брав участь єп. Йосиф Сембратович, зі значним у таких нагодах торжеством. 
Соловій М., Великий А. Святий Йосафат Кунцевич: Його життя і доба / М. Соловій, А. Великий. –. Торонто : Вид-во оо. Василіян, 1967. – 215 с. -  http://rudocs.exdat.com/download/docs-170422/170422.doc

Категорія: | Перегляди: 502 | Автор: NADRICHNE | Дата: 25 Листопада 2013 | Коментарі: (0)

  


Відеоматеріали Інтернет-служби youtube.com

Категорія: | Перегляди: 567 | Автор: NADRICHNE | Дата: 24 Листопада 2013 | Коментарі: (0)З Божої ласки та історико-географічних обставин (до 1939 року Західна Україна перебувала у складі Польщі) Дрищів не зазнав нелюдського лихоліття голоду. Не має жителів Надрічного і в Списку жителів Тернопільської області, які  пережили голодомор 1932-1933 років (складений на основі даних місцевих органів влади) - http://www.adm.gov.te.ua/files/toda_p81_888.doc 
Але Голодомор - це трагедія всієї української нації. Про яку не можна забувати.

Акція «Запали свічку» відбувається у День пам'яті жертв голодоморів, тобто у 4-ту суботу листопада щороку. Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня.

Категорія: | Перегляди: 520 | Автор: NADRICHNE | Дата: 23 Листопада 2013 | Коментарі: (0)

Чемпіонат Бережанського району - 2013

Перший груповий раунд (02 червня - 29 вересня)Фінальний груповий раунд (06 жовтня - 10 листопада)


Підсумкові місця
1. "За Україну" (Бережани)
2. "Лісники"
3. "Куропатники"
4. "Поділля" (Саранчуки-Хатки)
5. "Вільховець"
6. "Надрічне"
7. "Котів"
8. "Лапшин"
9. "Будівельник" (Підвисоке)
10. "Божиків"
11. "Лисоня" (Бережани)
12. "Жонівка" / "Потутори"
13. "Тростянець"
14. "Шибалин" ... Читати далі »
Категорія: | Перегляди: 561 | Автор: NADRICHNE | Дата: 21 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


 
2013 рік став четвертим поспіль в новітній футбольній історії Надрічного. І що особливо приємно саме у цьому сезоні наші хлопці виступили найуспішніше, посівши почесне шосте місце.

Категорія: | Перегляди: 524 | Автор: NADRICHNE | Дата: 20 Листопада 2013 | Коментарі: (0)На офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України з'явився розділ "Ваш дільничий".
На сторінці Бережанського УМВС (http://mvs.gov.ua/mvs/control/ternopil/uk/publish/article/81035) вказано, що "на території району розташовано 57 населених пунктів, що входять до складу 25 сільських та одну міську раду.Площа — 660 км². Населення — 44,6 тисяч осіб".
Щоправда, Надрічнянська сільська рада чомусь не представлена у переліку територій обслуговування.
Та все-ж, наше село курує дільничий інспектор...
 


Категорія: | Перегляди: 561 | Автор: NADRICHNE | Дата: 17 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


"Бережанське віче". - 15 листопада 2013 року. - № 46


Категорія: | Перегляди: 492 | Автор: NADRICHNE | Дата: 16 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


Дванадцятого листопада відбулось третє пленарне засідання 45 сесії Тернопільської обласної ради. Було прийнято низку обласних та господарських програм, а також програму "Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2013 рік”. 
До перерви депутати прийняли понад 50 рішень. Більшість питань стосувалися ефективного функціонування господарського комплексу області. Зокрема, затверджено передавальні акти матеріальних цінностей комунальних установ та організацій Тернопільської обласної ради, питання управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.
Депутати прийняли рішення «Про оголошення комплексної пам’ятки природи місцевого значення "Музикова скала” на території Городницької сільської ради Підволочиського району», «Про оголошення заповідного урочища «Вертеби» на території Годівської сільської ради Зборівського району», «Про внесення часткових змін до додатку № 1 рішення Тернопільської обласної Ради народних депутатів від 18 березня 1994 року «Про внесення змін і доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду і затвердження Списку дикорослих, рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні», «Про оголошення геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Дислокації гірських порід на околиці с.Надрічне Бережанського району».


***
На сайті Тернопільської обласної ради рішення про нашу пам'ятку природи ще не опубліковане. Проте вже доступний проект відповідної ухвали -

Категорія: | Перегляди: 486 | Автор: NADRICHNE | Дата: 13 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Чемпіонат Бережанського району - 2013
Фінальний раунд. 10 листопада

"За Україну" (Бережани) -  "Лісники" 0:2 (0:0)
"Вільховець" -  "Куропатники" 3:3 (0:2) 
"Поділля" (Саранчуки-Хатки) - "Надрічне" +:- (неявка)

"Надрічне" не виїхало в Саранчуки і отримало технічну поразку -:+. По правді кажучи, цей матч абсолютно нічого вже не вирішував. В 2013 році наша команда вперше в історії посіла високе шосте місце.
А боротьба за розподіл нагород в останньому турі вийшла на славу.
Для того щоб стати чемпіоном та не залежати від результату у Вільхівці "За Україну" достатньо було зіграти в нічию в домашньому матчі. А "Куропатникам" для того щоб отримати право на "золотий матч" необхідно було перемагати в гостях та чекати на подарунок від "Лісників".
Після перших таймів ситуація виглядала так: 1. "За Україну"  - 23 бали, 2. "Куропатники" - 22, 3. "Лісники" - 19.
Проте після фінальних свистків найбільше сумували "Куропатники", що втратили не тільки перемогу у Вільхівці та шанс наздознати "За Україну", але й навіть підсумкове друге місце...

Категорія: | Перегляди: 487 | Автор: NADRICHNE | Дата: 10 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2019   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA