НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA
Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопкаСтатистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування
200

Вітаю Вас, Гість · RSS 20 Жовтня 2018, 06:19

Головна » Архів новин
Чемпіонат Бережанського району - 2013

Перший груповий раунд (02 червня - 29 вересня)Фінальний груповий раунд (06 жовтня - 10 листопада)


Підсумкові місця
1. "За Україну" (Бережани)
2. "Лісники"
3. "Куропатники"
4. "Поділля" (Саранчуки-Хатки)
5. "Вільховець"
6. "Надрічне"
7. "Котів"
8. "Лапшин"
9. "Будівельник" (Підвисоке)
10. "Божиків"
11. "Лисоня" (Бережани)
12. "Жонівка" / "Потутори"
13. "Тростянець"
14. "Шибалин" ... Читати далі »
Категорія: | Перегляди: 479 | Автор: NADRICHNE | Дата: 21 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


 
2013 рік став четвертим поспіль в новітній футбольній історії Надрічного. І що особливо приємно саме у цьому сезоні наші хлопці виступили найуспішніше, посівши почесне шосте місце.

Категорія: | Перегляди: 426 | Автор: NADRICHNE | Дата: 20 Листопада 2013 | Коментарі: (0)На офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України з'явився розділ "Ваш дільничий".
На сторінці Бережанського УМВС (http://mvs.gov.ua/mvs/control/ternopil/uk/publish/article/81035) вказано, що "на території району розташовано 57 населених пунктів, що входять до складу 25 сільських та одну міську раду.Площа — 660 км². Населення — 44,6 тисяч осіб".
Щоправда, Надрічнянська сільська рада чомусь не представлена у переліку територій обслуговування.
Та все-ж, наше село курує дільничий інспектор...
 


Категорія: | Перегляди: 462 | Автор: NADRICHNE | Дата: 17 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


"Бережанське віче". - 15 листопада 2013 року. - № 46


Категорія: | Перегляди: 397 | Автор: NADRICHNE | Дата: 16 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


Дванадцятого листопада відбулось третє пленарне засідання 45 сесії Тернопільської обласної ради. Було прийнято низку обласних та господарських програм, а також програму "Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2013 рік”. 
До перерви депутати прийняли понад 50 рішень. Більшість питань стосувалися ефективного функціонування господарського комплексу області. Зокрема, затверджено передавальні акти матеріальних цінностей комунальних установ та організацій Тернопільської обласної ради, питання управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.
Депутати прийняли рішення «Про оголошення комплексної пам’ятки природи місцевого значення "Музикова скала” на території Городницької сільської ради Підволочиського району», «Про оголошення заповідного урочища «Вертеби» на території Годівської сільської ради Зборівського району», «Про внесення часткових змін до додатку № 1 рішення Тернопільської обласної Ради народних депутатів від 18 березня 1994 року «Про внесення змін і доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду і затвердження Списку дикорослих, рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні», «Про оголошення геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Дислокації гірських порід на околиці с.Надрічне Бережанського району».


***
На сайті Тернопільської обласної ради рішення про нашу пам'ятку природи ще не опубліковане. Проте вже доступний проект відповідної ухвали -

Категорія: | Перегляди: 376 | Автор: NADRICHNE | Дата: 13 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Чемпіонат Бережанського району - 2013
Фінальний раунд. 10 листопада

"За Україну" (Бережани) -  "Лісники" 0:2 (0:0)
"Вільховець" -  "Куропатники" 3:3 (0:2) 
"Поділля" (Саранчуки-Хатки) - "Надрічне" +:- (неявка)

"Надрічне" не виїхало в Саранчуки і отримало технічну поразку -:+. По правді кажучи, цей матч абсолютно нічого вже не вирішував. В 2013 році наша команда вперше в історії посіла високе шосте місце.
А боротьба за розподіл нагород в останньому турі вийшла на славу.
Для того щоб стати чемпіоном та не залежати від результату у Вільхівці "За Україну" достатньо було зіграти в нічию в домашньому матчі. А "Куропатникам" для того щоб отримати право на "золотий матч" необхідно було перемагати в гостях та чекати на подарунок від "Лісників".
Після перших таймів ситуація виглядала так: 1. "За Україну"  - 23 бали, 2. "Куропатники" - 22, 3. "Лісники" - 19.
Проте після фінальних свистків найбільше сумували "Куропатники", що втратили не тільки перемогу у Вільхівці та шанс наздознати "За Україну", але й навіть підсумкове друге місце...

Категорія: | Перегляди: 409 | Автор: NADRICHNE | Дата: 10 Листопада 2013 | Коментарі: (0)


листопада 1420 року - це не лише дата першої писемної згадки про Дрищів (з 1946 року - Надрічне), але й час коли нашому населеному пункту, власником якого став Ян Лабонта, Великим князем Литовським Владиславом II Ягайлом надано маґдебурське право.
Як відомо це одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування у Центральній Європі у середні віки. Тобто спершу село Дрищів-Надрічне було МІСТОМ!

***
Привілей не дарований, а виборений
Нотатки до історії Магдебурзького права в Україні
Громадське самоуправління; невідчужуваний комплекс певних соціально-економічних прав, зазіхати на які не було дозволено ані місцевій, ані найвищій державній владі; системно (як на ту далеку від нас добу) впорядковані закони, які більшою чи меншою мірою захищали «вольності» місцевого населення, причому закони, не даровані, не «спущені» згори милостивим урядом, а дуже часто виборені після тривалих змагань із правлячою державною верхівкою... Оце коло питань, виявляється, й зараз викликає величезний, непідробний інтерес у дослідників українського минулого. Адже питання місцевого самоврядування належать мало не до категорії «вічних» в українській історії, уроки доленосних перемог та прикрих поразок у цій царині вимагають серйозного аналізу й критичного осмислення — задля того, аби запобігти можливим помилкам у майбутньому. Надзвичайно повчальним у цьому зв’язку є вивчення історії Магдебурзького права в Україні.
Якщо стисло сформулювати суть цієї юридичної системи, то відповідна формула могла б виглядати приблизно так: це зведення середньовічних законів, згідно з якими українські міста звільнялися від управління й суду феодалів. Першоджерела Магдебурзького права — це впорядковані й належним чином кодифіковані норми «звичаєвого права» й судових рішень німецького міста Магдебурга (невипадково в деяких документах Магдебурзьке право йменується ще й «німецьким»). Отож, міське населення увільнялось від юрисдикції урядової адміністрації, а місту надавалися права вельми широкого самоуправління на корпоративній основі. Судові настанови міста Магдебурга згодом були запозичені багатьма міськими громадами різних держав — Польщі, Чехії, Угорщини, Литви, вони знайшли активне застосування також і на українських та білоруських землях. Основними джерелами, на яких грунтувалось Магдебурзьке право, були середньовічні німецькі збірки законів «Вайхбільд» та «Саксонське зерцало».
Варто відзначити, що поширення норм Магдебурзького права на українських (спочатку — західноукраїнських) землях являло собою тривалий, складний та, сказати б, «багатовимірний» процес. Ще знаменитий князь, згодом король, Данило Романович Галицький, дарував у середині ХІІІ сторіччя певним категоріям городян (переважно — німецьким колоністам) привілей користуватися власним правом і мати відносно самостійні судово-адміністративні інституції. Взагалі, оскільки засади Магдебурзького права — це західне «ноу-хау», то й вектор поширення їх на українських теренах був, відповідно, таким самим — із заходу на схід. Причому (і через опір значної частини правлячого феодального стану, й внаслідок того, що ця справа була новою для багатьох мешканців) адаптація таких правових норм до українських реалій вимагала чимало часу, розтягувалась на декілька десятиліть, а то й століть.
Хронологія цього процесу, коротко кажучи, є такою. Спершу Магдебурзьке право утвердилось у містах Закарпатської України (спочатку, близько 1328—1330 рр., воно прийшло в Хуст, Тячів, Вишкове). Додамо, що всі ці землі на той час входили до складу Угорського королівства. Майже одночасно привілеї Магдебурзького права почали отримувати західноукраїнські міста, які в цю пору, поступово втрачаючи політичну сам ... Читати далі »
Категорія: | Перегляди: 501 | Автор: NADRICHNE | Дата: 08 Листопада 2013 | Коментарі: (0)В неділю, 4 листопада 2012 року, о 16:00 в Надрічному розпочалась знаменна подія – семиденна Свята Місія, яку очолювали отці-редемптористи Михайло Шевчишин та Роман Жиравецький.Згадаймо як це було перечитуючи тематичні замітки-звіти та переглядаючи пам'ятні світлини:

Замітки:
Свята Місія. Редемптористи  - http://nadrichne.org.ua/news/svyata_misiya_redemptorysty/2012-11-05-74
Свята Місія. Вічний місіонер - http://nadrichne.org.ua/news/svyata_misiya_vichnyy_misioner/2012-11-11-79
Свята Місія. Післяслово - http://nadrichne.org.ua/news/svyata_misiya_pislyaslovo/2012-11-17-80

Категорія: | Перегляди: 457 | Автор: NADRICHNE | Дата: 04 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Впродовж жовтня 2013 року Головою Бережанської районної державної адміністрації було видано два розпорядження, що стосуються Надрічного.
  • Розпорядженням "Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Бережанського району" від 07 жовтня № 253-од зокрема затверджено технічну документацію із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Надрічнянської сільської ради.

  • А в розпорядженні "Про затвердження коефіцієнтів для розрахунків компенсаційних виплат" від 28 жовтня № 281 прописано коефіцієнт співвідношення кількості безоплатно перевезених пасажирів і пасажирів, що оплачують проїзд для розрахунків компенсаційних виплат за маршрутом Бережани-Надрічне в розмірі 0,71.


Категорія: | Перегляди: 411 | Автор: NADRICHNE | Дата: 04 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Чемпіонат Бережанського району - 2013
Фінальний раунд. 03 листопада

"Надрічне""Вільховець" 1:2
"Лісники" -"Поділля" (Саранчуки-Хатки) 2:1
"Куропатники" - "За Україну" (Бережани) 0:1Категорія: | Перегляди: 400 | Автор: NADRICHNE | Дата: 03 Листопада 2013 | Коментарі: (0)Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2018   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA