НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA

Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопкаСтатистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування

Вітаю Вас, Гість · RSS 29 Листопада 2021, 20:57

Головна » 2016 » Червень » 04

Це вже стає традицією: перед стартом нового футбольного сезону наставник "Куропатник" Ігор Степанович ЧОРНИЙ скаржиться всім: "Нема кому грати", а команда в підсумку завжди потрапляє в п'ятірку кращих і часто завойовує медалі...
До 11 травня 2014 року в "Надрічного" ніяк не виходило достойно змагатись з "Куропатниками": з восьми поразок шість з великим рахунком (була навіть така жахлива серія: 2:7, 1:8, 1:9). Але той матч "червоні" героїчно виграли. Арбітр матчу Володимир ДУДА, який між іншим обслуговуватиме в якості арбітра і завтрашній поєдинок, зафіксував результат 6:2.
Потім було знову дві розгромні поразки в Куропатниках  (1:5 та 0:4). Крайнє очне протистояння (20 вересня 2016 року) "Надрічне" виграло, але в підсумковій таблиці завдяки трішечки кращій різниці м'ячів п'яту сходинку посіли суперники... 

Історія взаємин: «Надрічне» - «Куропатники»
06.06.2010. «Куропатники» - «Надрічне» 4:1
08.08.2010. «Надрічне» - «Куропатники» 1:4
24.07.2011. «Надрічне» - «Куропатники» 2:4 (фото з матчу Ви можете переглянути ТУТ)
04.09.2011. «Куропатники» - «Надрічне» 7:2 (фото з матчу Ви можете переглянути ТУТ)
24.06.2012. «Надрічне» - «Куропатники» 1:8
30.09.2012. «Куропатники» - «Надрічне» 9:1
09.06.2013. «Куропатники» - «Надрічне» 5:2
25.08.2013. «Надрічне» - «Куропатники» 1:3 (фото з матчу Ви можете переглянути < ... Читати далі »
Категорія: Футбол. ФК "Надрічне" | Перегляди: 734 | Автор: NADRICHNE | Дата: 04 Червня 2016 | Коментарі: (0)


Спиридон Литвинович
Тридцяті роки XVII століття. Австро-угорська імперія. Відень. Велична столиця святкує одне з державних свят. Численна громада, а також цісарський двір, очікують благословення духівника. А капелана все нема та нема. Тут хтось з організаторів дійства розгледів серед гостей одного почесного крилошанина і одразу попросив допомогти. Після півгодинної підготовки гість-крилошанин виголосив проповідь німецькою мовою. Прекрасні слова духівника зачарували цісарський двір і самого Франца-Йосифа I.
Проходитимуть роки і величний Відень все рідше і рідше бачитиме цього випадкового проповідника… А він буде поряд: читатиме літургії у церкві святої Варвари, навчатиме богослов’ю учнів греко-католицької духовної семінарії, виступатиме на засіданнях Державної думи, консультуватиме цісаря…
І коли у грудні 1868 року надійшла звістка з Львова про смерть людини, титул якої звучав красиво і велично: «Митрополит Галицький, Архієпископ Львівський, єпископ каменський, надворний прелат Його Святости папи, асистент папського трону, граф римський, член палати вельмож австрійської державної думи і сейму Королівства Галичини, член Академії Квіритів, доктор святого богослов’я і пр.», то лише окремі старожили згадали про випадкового проповідника на ймення Спиридон Литвинович…

6 грудня 1810 року в селі Дрищів (з 1946 р. Надрічне, Бережанський район, Тернопільська область) у сім’ї священика храму Святого Миколая Іллі Литвиновича та Євгенії Будовицької народився син, якого нарекли Спиридоном.
Освіту Спиридон здобував у Бережанській гімназії, де навчався в одному класі з Маркіяном Шашкевичем майбутнім поетом, будителем Галицької України. Засвоювати знання Литвинович продовжив у Львівській духовній семінарії.
19 липня 1835 року Литвинович був висвячений на сан священика. З метою поглиблення богословської освіти, він виїхав до столиці Австро-Угорщини Відня, де, в так званому Августінеумі, здобув ступінь доктора святого богослов’я. Повернувшись на Галичину, Спиридон Литвинович стає кафедральним проповідником у львівському Соборі Святого Юра, а згодом катехитом гімназії у Чернівцях.
Наступний період життя Литвиновича пройшов у Відні, де 15 грудня 1848 року він стає парохом церкви святої Варвари. У 1852 р. о. Литвинович стає почесним крилошанином та призначений першим ректором новозаснованої греко-католицької духовної семінарії.
Тогочасний митрополит Галицький Михайло Левицький після смерті свого другого помічника запросив Литвиновича у 1857 р. на посаду єпископа-помічника. 
На початку 1858 р. не стало митрополита Левицького, і Литвиновича було іменовано тимчасовим адміністратором Галицької митрополії. У цей час на Західній Україні надзвичайно гостро постала проблема мови та абетки. Небезпеку наслідків тотальної дискредитації руської (української) та впровадження натомість мертвої церковнослов’янської мови зрозумів Литвинович і 25 жовтня 1859 р. видав відповідну куренду, в якій сказав: «…Митрополичий Ординаріят приказує строго всім душпастирям і катехитам уживати в проповідях, промовах до народу і при науці релігії лишень руської народної мови і уважати на те, щоби в школах, підчинених церковній власти, відбувалася наука на чистій народній мові».
В 1860 р. Литвинович передає церковну владу новому митрополиту Григорію Яхимовичу та займається політичною діяльністю. Так, у 1861 р. у Львові зібрався Галицький сейм, віце-маршалком якого став єпископ Литвинович. Сейм обрав Литвиновича регіональним представником до Державної ради (рейхсрату) Австро-угорської імперії. У Відні Литвинович став співголовою Палати послів рейхсрату та неодноразово вступав у гострі суперечки з польськими парламентаріями на предмет мови.
1863 р. став переломним у житті Спиридона Литвиновича. У квітні помирає митрополит Яхимович і Литвинович змушений повернутися до діл духовних. В цей час у Галичині дуже гостро постала проблема церковн ... Читати далі »
Категорія: Митрополит Литвинович | Перегляди: 630 | Автор: NADRICHNE | Дата: 04 Червня 2016 | Коментарі: (0)Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2021   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA